Ewa Orłowska – nauczycielka mindfulness i compassion, trenerka komunikacji i umiejętności mediacyjnych, superwizorka treningu mindfulness.

Specjalizuje się w treningu uważności MBLC, MBSR i mindfulness w edukacji. W pracy integruje mindfulness i compassion oraz Nonviolent Communication (pol. Porozumienie bez Przemocy).

Prowadzi programy uważności MBLC (Mindfulness Based Living Course) oraz compassion CBLC (Compassion Based Living Course) oraz programy redukcji stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), nauczycielka certyfikowana przez Mindfulness Association Polska oraz The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Posiada uprawnienia superwizora brytyjskiego towarzystwa Mindfulness Association. 

Przygotowana do pracy z młodzieżą i nauczycielami  w Mindfulness in Schools Project

Prowadzi zajęcia dla grup oraz procesy indywidualne.

 praca indywidualna w obszarze:

  • Uważność, współczucie i medytacja
  • umiejętności komunikacyjne 
  • pomoc coachingowa w konflikcie

O mnie:

W pracy z grupami i klientami indywidualnymi przekazuję, to co znam dobrze z własnej praktyki. Medytacja jest częścią mojego życia od ponad trzech dekad, od ponad 15 lat aktywnie zajmuję się NVC. Wspieram tych, którzy wprowadzają kulturę uważności i komunikacji opartej na potrzebach w szkołach i w środowisku pracy. 

Wierzę w stwierdzenie Mahatmy Ghandiego, że sami musimy stać się zmianą, którą pragniemy ujrzeć w świecie. Warunkiem koniecznym do zmiany niekorzystnych nawyków jest zaangażowanie osobiste i ćwiczenie. Mój wieloletni osobisty trening medytacyjny pomaga mi w pobudzaniu motywacji osób z którymi pracuję. Moją pasją jest wspieranie samodzielności i rozwoju, pomoc w poszerzaniu kontaktu z wewnętrzną przestrzenią i czerpanie z niej radości i siły niezależnie od nagród przychodzących z zewnątrz.   

Nie mogłabym robić tego, co kocham bez moich nauczycieli.

Od nich dostałam wsparcie, naukę i inspirację. Chcę wymienić nazwiska najważniejszych nauczycieli dziękując im, że są i losowi, że mogłam ich spotkać.

Mindfulness: Linda Lehrhaupt, Katharina Meinhard i Petra Meibert z Institut für Achtsamkeit und Stressbewältigung w Niemczech oraz Johan Tinge z Instituut voor Mindfulness w Holandii oraz Annick Nevejan, Angie Ball i cały zespół Mindfulness Association Polska. 

Nonviolent Communication uczyłam się na szkoleniach u Marshalla B. Rosenberga twórcy NVC, Nady Ignatović- Savić z Serbii, Towe Widstrand i Marianne Göthlin ze Szwecji. Wiele inspiracji popłynęło także od: Liv Larsson i Kaya Rung ze Szwecji, Miki Kashtan, Johna Kinyon i Ikea Lasater z USA, Kirsten Kristensen z Danii, Evy Rambala z Węgier.

Wzbogaciłam moją wiedzę o kulturze mindfulness w szkołach ucząc się w Londynie od zespołu Mindfulness in Schools Project oraz Mindfulness Association.

Dziękuję mojemu nauczycielowi medytacji zen: Jakusho Kwong Roshiemu opatowi SMZC w Kalifornii oraz wszystkim innym, z którymi mogłam spotkać się na ścieżce studiowania umysłu jak Martine Batchelor, Simon Child, Rob Nairn, Donal Credon i wielu innych.

Dziękuję