2017-05-08

Program Mindfulness w szkole .b Fundamenty -możesz dołączyć od 8 maja !

Centrum Mindfulness Być Bardziej zaprasza na spotkanie orientacyjne w Warszawie. 8 maja godz. 18.00-19.30.

Zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół , wychowawców i pedagogów i do udziału w programie mindfulness dla edukacji  .b Fundamenty.

Program  Mindfulness w szkole .b Fundamenty jest programem uważności dla dorosłych aktywnych w obszarze edukacji, stworzony w Wlk. Brytanii.  Powstał ze współpracy nauczycieli z doświadczeniem w praktykowaniu mindfulness w codziennym życiu, którzy doceniając jego dobroczynne działanie zaprosili do współpracy naukowców. Pierwotnie stworzono program .b  dla uczniów w wieku 11-18 lat, który następnie został wzbogacony i wzmocniony programem dla dorosłych .b Fundamentyoraz programem dla dzieci młodszych Paws .b

Zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół , wychowawców i pedagogówna ten unikalny kurs – jeden z pierwszych  .b Fundamentyw Polsce. Ukończenie kursu upoważnia po kilkunastomiesięcznym okresie praktyki do nabycia uprawnień  nauczyciela programu ".b" dla młodzieży w wieku 11-18 lat. Planowane są szkolenia w Polsce na rok 2017.

Zajęcia poprowadzi doświadczona nauczycielka mindfulness Ewa Orłowska, dyplomowana trenerka i popularyzatorka programów  .b dla uczniów i nauczycieli. Prowadzi programy redukcji stresu MBSR, pracuje także w środowisku szkolnym, trenerka komunikacji empatycznej.

Koszt całości programu .b Fundamenty- 8 spotkań 350 zł oraz koszt poodr€cznika 25 zł.

Informacje i zgłoszenia na kurs mailowo: kontakt@ewaorlowska.pl

Więcej o programie .b  Fundamentyoraz .b  przeczytasz poniżej i po angielsku na stronie centrumminddfulness.eu

 

Program .b Fundamenty dla dorosłych oraz .b dla młodzieży

Pracując z uczniami szybko zorientowano się, że korzystają z programu najbardziej,  gdy mają koło siebie dobre wzorce osób wykorzystujących mindfulness tj.  nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły.  Z tego powodu powstał program dla dorosłych  .b Fundamenty. Autorzy własne doświadczenia medytacyjne przetworzyli na moduły dostosowane do specyfiki środowiska szkolnego. Podstawową inspiracją dla curriculum  są klasyczne formaty  MBSR (Mindfulness Based Stress Reduktion) oraz MBCT (Mindfulness based Cognitive Therapy) wzmocnione wynikami najnowszych badań nad mózgiem.  Program .b Fundamentyjest przystępny i bardziej atrakcyjny cenowo niż formaty klasyczne. Obejmuje 9 spotkań 90 minutowych a jego koszt to ok. 360 zł ( spotkania programów  MBSR i MBCT trwają 2,5 godz., a koszt wynosi 1000 zł).

Przy tworzeniu programów projektu .b oparto się na doświadczeniach zaczerpniętych z klasycznych formatów:  stworzonego przez Jona Kabat-Zinna MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oraz MBCT (Mindfulness based Cognitive Therapy) popartych wiedzą naukową (w szczególności prof. Marka Williamsa). Obecnie brytyjska Fundacja Mindfulness in Schools Projeckt  z sukcesem prowadzi treningi .b  w wielu szkołach korzystając z dotacji rządowych. Po rekomendacjach do stosowania mindfulness zawartych w dokumencie grupy parlamentarnej Mindful Nation dostępność  mindfulness dla uczniów i nauczycieli znacznie wzrosło.  Program .b  to 9 lekcji 45 minutowych z atrakcyjnymi materiałami wizualnymi. Kurs został  przetłumaczony na 6 języków,  ponad 2000 trenerów prowadzi zajęcia .b w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii i Danii i Polsce.

Badania .b

Professor Willem Kuyken z Exeter University zbadała  522 uczniów w 12 szkołach. Wpływ na redukcję depresji i stresu, lepsze samopoczucie. Wywiady po 3 miesiącach pokazały:  ponad połowa choć raz wykorzystała , ponad 20 %  kontynuowało  raz w tygodniu lub więcej. Dobrze przyjęte przez nauczycieli i uczniów. Badanie opisano w British Journal of Psychiatry.

Więcej informacji w języku angielskim na stronie www.mindfulnessinschools.org

 

powrót